סמל המרכז הקהילתי

טל: 04-6753001/2
limoruz@akko.matnasim.co.il
פקס: 04-9918101
תמונת אווירה למפגש אזורי של פורום שיקום בריאות הנפש גליל מערבי

מפגש אזורי של פורום שיקום בריאות הנפש גליל מערבי

ב-30/10 התקיים יום עיון  משותף  לכלל נותני השירותים ב"סל שיקום" של משרד הבריאות, עם נציגי מחלקות שיקום ונכות כללית בביטוח הלאומי סניף נהריה.

מטרת המפגש הייתה הכרות ולמידה של תחומי האחריות של הגופים השונים, וכן חיזוק הקשר ביניהם לצורך מיצוי זכויותיהם של אוכלוסיית נפגעי הנפש.

המפגש נועד להרחיב את הידע על שרותי "סל שיקום" שמעניק משרד הבריאות,

וכן את ההכרות עם תחום השיקום המקצועי ומחלקת נכות כללית  בביטוח לאומי.

מלבד נציגי הביטוח הלאומי ומשרד הבריאות, השתתפו במפגש גם נציגי ביה"ח מזור (מזרע), התחנות לבריאות הנפש נהריה ועכו. כמו כן, נטלו חלק ארגונים מתחומי תעסוקה, דיור ופנאי, המספקים שירותים במסגרת "סל שיקום"  של משרד הבריאות.

יום העיון הוא תוצר של עבודת פורום בריאות הנפש גליל מערבי, אשר נפגש בקביעות, ומקדם נושאים הקשורים לשיפור איכות חייהם של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית, כמו גם את הפחתת סטיגמות וקבלה חברתית של מתמודדים בקהילה.

מבוטחים אשר נקבעו להם 20%  נכות ומעלה  בנכות כללית עשויים להיות זכאים לסיוע בשיקום מקצועי דרך תחום שיקום בבטוח לאומי. ניתן ליצור קשר בטלפון 04-9528138

מבוטחים אשר נקבעו להם 40% נכות על סעיף נפשי בנכות כללית, מוזמנים ליצור קשר לבדיקת זכאות לשירותי סל שיקום בתחנות לבריאות הנפש או ב"קול הבריאות" בטלפון  5400* .

לפניה לקבלת יעוץ ותמיכה למשפחות ניתן לפנות למילם בטלפון 04-6882898.

  • החברה למתנסים
  • עיריית עכו
  • ניוזלטר החודש
    מתנסנט |חוגים