לפעילות עד הבית לחצו כאן!
ניווט באתר > מתנ"ס עכו > דף הבית >

קיצורי דרך בחברה למרכזים קהילתיים בעכו

חדשות ועדכונים בעיר

דבר המועצה:

מועצת הנוער העירונית בחרה השנה להתמקד באהבת חינם, קבלת האחר, סובלנות וסבלנות. הדגש הוא שאתם יכולים להיות בדיוק מי שאתם ואנחנו נקבל אתכם באהבה.

השבוע בחרנו לתת במה ליחידה לקידום נוער בעכו, למרכז הנוער העירוני מפרץ שלמה

,לאחריי לצה"ל, מד"צים ומנגנים לשלום.

                                                                                               שלכם,

                                                                                           שירה ג'יזל אסל

                                                                                          דוברת המועצה.

היחידה לקידום נוער

במסגרת אירועי "שבוע תרבות" אירחה היחידה לקידום נוער בעכו מספר יחידות ממחוז צפון וביניהן מטה אשר, נהריה, מעלות וכרמיאל. הנערים צפו בסרט "מוטלים בספק" ולאחר מכן נערך דיון עם מפיק הסרט, ולקינוח התפנקו תלמידי היחידה בפלאפל תורכי טרי וטעים.

היחידה לקידום נוער פועלת במסגרת מרכז המוכוון לציבור הערבי הנמצא ברחוב ויצמן 5 ומרכז המוכוון לציבור היהודי הנמצא ברחוב האשל 26, העובדים בשיתוף פעולה מלא כיחידה אחת.

שעות הפעילות הן מגוונות ומתאימות למערכת השעות האישית של כל נערה ונער.

 

 

 

       
       

 

מרכז עירוני חינוכי בית הידידות מפרץ שלמה

ביום רביעי התקיים "ערב המבורגרים" לבני הנוער במרכז, ולשמחתנו הגיעו לערב ההמבורגרים בבית הידידות חלק גדול מבני הנוער שאכלו ומאוד נהנו. הערב היה מוצלח מאוד ובהמשך מתוכננים עוד ערבים כאלה לנוער.

   
     

אחריי לצה"ל הכנה לצבא

"אחריי" הנה תנועה ייחודית שהוקמה לפני 20 שנה במטרה לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל. ב"אחריי" מאמינים כי לכל אדם הזכות לבחור את עתידו כרצונו ללא קשר למקום בו נולד ולסביבה בה גדל.  שני האלמנטים המרכזיים השזורים בכל פעילות של העמותה הם תחושת מסוגלות ותחושת שייכות. את תחושת המסוגלות רוכשים החניכים באמצעות התמודדות עם קושי משמעותי כחלק מובנה של הפעילות כשבסופה הם חווים את תחושת ההצלחה. המסר המרכזי ש"אחריי" מעבירה לחניכים עוסק באחריות חברתית של כל אזרח על עצמו, על קהילתו ועל החברה הישראלית כולה.

התלמידים בתנועת "אחריי" בעכו למדו על הכרת האחר, ערבות הדדית, אמינות, עבודת צוות ועוד...  בפעילויות שונות ומגוונות שכללו, בין השאר, ריצה בזוגות למרחק של 4 ק"מ, פעילות כוח אינטנסיבית בזוגות, משחק התגנבויות, אימון מאמץ, משחקי חבל וכו' .

הפעילות של "אחריי" לצה"ל מתקיימת, בדרך כלל,  בימים שני וחמישי בבית ספר דרסקי בין השעות 18:00-20:00, לתלמידי כיתות יא-יב.